LOENG: Manfred Kessler ja Olga Komarova „Budism täna“

Reedel, 7. detsembril, kell 19.00 toimub Tallinna Teemanditee Budismi Keskuses loeng „Budism täna“. Kõikidel huvilistel on järjekordne võimalus saada tuttavaks budistliku vaatega, esitada küsimusi ning saada osa juhendatud meditatsioonist. Õhtu viivad läbi külalisõpetajad Manfred Kessler ja Olga Komarova.

Manfred Kessler (s. Saksamaal 1969 aastal) võttis vastu budistliku varjupaiga 1991. aastal Laama Ole Nydahli käest. Ta on elanud üheksa aastat Münheni budistlikus keskuses samal ajal ajades oma IT-äri. 1998. aastal Laama Ole Nydahl palus teda õpetama Teemanditee budismi. Sealt alates on Manfred pidanud loenguid budistlikutes keskustes üle maailma.

Olga Komarova (s. Valgevenemaal 1978 aastal) võttis vastu budistliku varjupaiga 2000. aastal Laama Ole Nydahli käest ning 2009. aasta alates hakkas õpetama tema palvel üle maailma. Alates septembrist 2010 elab Olga Kopenhaageni budistlikus keskuses ja töötab viisa-konsultandina. 

Buddha õpetus selgitab, mis on tegelik tõde ning mis on ainult suhteline. Selle arusaamine võimaldab meil jõuda pideva õnne kogemiseni. Budismis pole dogmasid ning seetõttu ta on avatud igat tüüpi küsimustele. Õigeid meditatsioone kasutades muutub õpetuste intellektuaalne teadmine isiklikuks kogemuseks. Lisameetodid kinnitavad meditatsioonis saavutatut. Buddha õpetuse eesmark on keha, kõne ja meele sisemise potentsiaali täielik arenemine.

Loeng toimub inglise keeles.

Osalus €10