Loeng: Manfred Seegers “Budism tänapäevases ühiskonnas”

Reedel, 04. oktoobril kell 19.00 toimub Tallinna Õpetajate majas loeng „Budism tänapäeva ühiskonnas“. Kõikidel huvilistel on võimalus saada tuttavaks budistliku maailmavaatega, esitada küsimusi ning saada osa juhendatud meditatsioonist. Õhtu viib läbi budismi õpetaja Manfred Seegers (Hamburg, Saksamaa).

Manfred Seegers sai budistiks 1982. aastal, peale Lama Ole Nydahli poolt varjupaika võtmist. Peale 5-aastase õppimisprogrammi läbimist Khenpo Lama Thubten juhtimise alt, sai Manfred Seegers rändava budismi õpetaja autaseme. Aastatel 1990 kuni 2000 Manfred õpetas ja laiendas oma teadmisi Rahvusvahelises Karmapa Instituudis Uus Delhis Indias, kus ta omab ka Budismi õpingutes bakalaurusekraadi. Aastal 2009 sai ta Suurbritaania Kenti Ülikooli poolt filosoofia magistrikraadi ja hetkel on ta Saksamaa Hamburgi Ülikooli doktorant Tibetoloogia erialas.

Rändava õpetaja rollis annab Manfred loenguid ja seminaare erinevates riikides üle maailma.
Manfred on ka tuntud oma artiklite ja raamatute pärast. Ta on autoriks mitmete budismiteemalistele artiklitele ja ka niisugustele raamatutele nagu „Budismi terminoloogia“ (mis on tõlgitud kümnesse keelde), „Meditatsiooni tarkus“, „Ajatu tarkuse aspektid“. Samas on ta ka üheks autoriks näituse kataloogile „Ruum ja Õnn: Buddistlikud Kujud ja Rituaalsed Abivahendid“
Buddha õpetus selgitab, mis on tegelik tõde ning mis on ainult suhteline. Selle arusaamine võimaldab meil jõuda pideva õnne kogemiseni. Budismis pole dogmasid ning seetõttu ta on avatud igat tüüpi küsimustele. Õigeid meditatsioone kasutades muutub õpetuste intellektuaalne teadmine isiklikuks kogemuseks. Lisameetodid kinnitavad meditatsioonis saavutatut. Buddha õpetuse eesmark on keha, kõne ja meele sisemise potentsiaali täielik arenemine.

Loeng toimub inglise keeles.

Olete väga oodatud!

Osalus 5€