Loeng: Michaela Fritzges “Sissejuhatus budismi”

17. aprillil, kl 19.00, Teemanditee Budismi Keskuses leiab aset budistliku õpetaja Michaela Fritzges (Saksamaa) loeng “Sissejuhatus budismi”.

Michaela Fritzges (sündinud Berliinis 1959. aastal) võttis vastu budistliku varjupaiga 1984. aastal Laama Ole Nydahli käest. Ta on täiendanud end Karmapa Rahvusvahelises Budistlikus Instituudis (KIBI) New Delhis, Indias ja hiljem Dagpo Kagyü Lingis, Prantsusmaal. Ta on elanud 15 aastat Kieli budislikus keskuses samal ajal töötades terapeudina. 1994. aastal Laama Ole Nydahl palus teda asuma õpetama Teemanditee budismi. Sealt alates on Michaela pidanud loenguid budistlikutes keskustes üle maailma.

Buddha õpetus selgitab, mis on tegelik tõde ning mis on ainult suhteline. Selle arusaamine võimaldab meil jõuda pideva õnne kogemiseni. Budismis pole dogmasid ning seetõttu ta on avatud igat tüüpi küsimustele. Õigeid meditatsioone kasutades muutub õpetuste intelektuaalne teadmine isiklikuks kogemuseks. Lisameetodid kinnitavad meditatsioonis saavutatut. Buddha õpetuse eesmark on keha, kõne ja meele sisemise potentsiaali täielik arenemine.

Loeng toimub inglise keeles, vajadusel tõlkeg vene keelde.

Osalus 5€