Tallinna Teemanditee Budismi Keskus on ilmalik keskus, mis kuulub tiibeti budismi karma kagjü liinile ja mille on asutanud laama Ole Nydahl Tema Pühaduse 17. gjälva karmapa Trinle Thaje Dordže, tiibeti joogide kuninga, vaimsel juhendamisel. Meie budistlik meditatsioonikeskus  on koht, kus inimesed saavad õppida meditatsiooni ja omandada autentseid budistlikke õpetusi sõbralikus, kaasaegses kontekstis.

Teemanditee budismi keskused funktsioneerivad vabatahtliku töö alusel, mis põhineb sõprusel ja idealismil. Meie keskus pakub regulaarset sissejuhatust budismi, juhendatud meditatsioone, budistlikke kursusi ja loenguid Lääne budistlike külalisõpetajate poolt.

Karma kagjü koolkond jagab praktilisi õpetusi, mis on rakendatavad ka igapäevaelus. See pakub erinevaid meetodeid nii joogidele kui tavalistele inimestele, et arendada meditatsiooni ja igapäevaste tegevuste teel meele loomulikku rikkust ning selgust.

Tallinna Teemanditee Budismi Keskus kutsub osa võtma programmist, mis on pühendatud suurele õpetajale ja võtmefiguurile Teemanditee budismi rajamisel läänes – Hannah Nydahlile.

Erikülaliseks ja programmi läbiviijaks on Marta György-Kessler, dokumentaalfilmi „Hannah: budismi jutustamata lugu” režissöör.

Reede, 13.05
18.00 Kino Sõprus: „Hannah: budismi jutustamata lugu” (Vana-Posti 8) / Järgneb vestlus režisööriga. Piletid kinokassas.

Laupäev, 14.05
16.00 Kino Sõprus: „Hannah: budismi jutustamata lugu” (Vana-Posti 8)
19.00 Loeng: Marta György-Kessler “Õpetaja olulisus Teemanditee budismis”


Pühapäev, 15.05
13.00 Loeng: Marta György-Kessler “Buddha ja armastus: budistlik vaatepunkt partnerlusele”

Loengud toimuvad Teemanditee Budismi Keskuses (Koidu 26) ning neile järgneb võimalus esitada küsimusi ning võtta osa juhendatud meditatsioonist. Loeng 5€