17. karmapa Trinle Thaje Dordže

Tema Pühadus 17. karmapa Trinle Thaje Dordže on Tiibeti budismi karma kagjü koolkonna pea. Ta sündis 1983. aastal Kesk-Tiibetis ning oli just rääkima õppinud, kui  hakkas juba oma vanematele jutustama, et ta on Karmapa.

Väidetakse, et traditsiooniliselt tunnevad karmapad ennast igas uues inkarnatsioonis ise ära. Järgides sajandeid kestnud traditsiooni, vaadati laps üle ja 14. šarmapa, karma kagjü kõrgeim laama pärast liini pead ennast, tunnistas teda ametlikult ning talle anti nimeks Trinle Thaje Dordže, mille tähendus on „piiramatu muutumatu buddha-aktiivsus“.

1994. aastal põgenes Tema Pühadus karmapa Hiina kontrolli all olevast Tiibetist  ning on elanud palju aastaid New Delhis ja Kalimpongis. Ta reisib pidevalt mööda Indiat, võtab osa olulistest sündmustest nagu Kagjü Mönlam Bodhgayas ning jagab oma õpilastele õpetusi ja volitusi.

1999. aasta oktoobris võttis 17. karmapa ette oma esimese rahvusvahelise õpetamisturnee ja jagas õpetusi mitmele tuhandele inimesele Singapuris ja Taiwanis. Uue millenniumi algust tähistas tema ajalooline esimene külastus Läände. Saksamaal, Düsseldorfis, võtsid karmapat entusiastlikult vastu 6000 õpilast erinevatest Teemanditee budismi keskustest, enam kui 30 riigist.

Tema ametlik hariduskäik lõppes 2003. aastal ning talle anti tiitel Vadžratšarja ehk Suur Tantristlik Meister.

Tema Pühadus karmapa vastutab vaimselt rohkem kui 900 kloostri ja meditatsioonikeskuse eest üle maailma, kaasa arvatud Karmapa Rahvusvahelise Budistliku Instituudi (KIBI) eest, mis pakub budistlikku kõrgharidust.